

Ha még csak messziről csodálod a tejfesték színeit, akkor talán nehezen igazodsz el a pirosak-kékek-zöldek rengetegében… Ezért hát igyekszem most megmutatni azt, hogy miként érdemes válogatni a palettán.
Ha még csak messziről csodálod a tejfesték színeit, akkor talán nehezen igazodsz el a pirosak-kékek-zöldek rengetegében… Ezért hát igyekszem most megmutatni azt, hogy miként érdemes válogatni a palettán.
Az Azúr Bagoly Tejfesték palettáján természetes ásványok adta, gyönyörűen telt színeket találsz. Ez a ma divatos fakó árnyalatok mellett talán szokatlan lehet. – Az erős színekben azonban az a nagyszerű, hogy könnyű belőlük pasztellárnyalatokat keverni! (…fordítva viszont ez nem mondható el.)
Tudtad, hogy az Azúr Bagoly Tejfesték palettáján a legtöbb szín már évszázadok óta használatban lévő árnyalat? – Ez is a hagyományőrzés egy módja.
>>> Ez is érdekelhet: VIDEÓ: útmutató a tejfesték kikeveréséhez…
…no de biztos vagyok benne, hogy ezeken kívül is sok-sok csodás szín vár még felfedezésre!
A tejfestéket nem csak egy-két évig, hanem akármeddig tárolhatod! A minőség megőrzéséhez arra kell csak odafigyelned, hogy a festékpor légmentesen legyen zárva.
Tovább >A tejfesték már évszázadok óta használatos nem csak bútorok, de falfelületek festésére is. Tudtad például, hogy az egyiptomi piramisokban található freskók is tejfestékkel készültek? – Bizony! …az tehát biztos, hogy a tartósság nem probléma. 🙂 – Ééés az előnyös tulajdonságok sora ezzel nem ér ám véget!
Tovább >A gyerekszoba berendezése azért sem könnyű feladat, mert az apróság(ok) növekedésével a bútorok funkciója, jellege, mérete párévente változik: nehéz és költséges a folyton cserélődő darabokat ízlésesen összehangolni. – Ha ecsetet ragadsz, akkor egy új bútor árának töredékéből is képes leszel praktikusat, szépet, tartósat alkotni.
Tovább >A tejfesték nem-porózus felületen (pl. lakkozott/politúrozott/festett/laminált stb. bútoron) az Extra-Bond hozzáadása nélkül patinás felületet hoz létre.
Ha a tejfesték nem tud beszívódni az anyag szerkezetébe, akkor száradás után véletlenszerűen felpattogzik. – Lehet, hogy meglepően hangzik, de ez a tejfesték egyik legkedveltebb tulajdonsága! Ez a jelenség az elöregedett festékrétegre emlékeztető felületet alakít ki, ami semmilyen más bútorfestékkel nem érhető el (…kivéve akkor, ha van türelmed várni körülbelül 80-100 évet, hehe).
Tovább >
Kedves Ági! Szeretném a pácolt bútorokat felújítani, de dió árnyalatot szeretnék elérni. Lehetséges ez?Köszönettel: Márkusné Gabi
Kedves Gabi,
igen, a Csokoládé és az Ében keverésével kaphatsz nagyon szép dió árnyalatot. 1 rész Ében + 9 rész Csokoládé ilyen színezetet ad nyers fenyőn: https://azurbagoly.hu/ikea-butor-festese-ikea-hack-2/ Ha pedig kicsit növeled a fekete arányát, akkor füstösebb lesz a színezet, mint pl. itt: https://azurbagoly.hu/ikea-hack-4/
A pácoláshoz nyers felületre van szükség, mert csak így lesz szép az eredmény. A színeket (és a hígítás arányát) érdemes mindig letesztelned a munka előtt, mert sok függ a fa alapszínétől, a fa keménységétől stb.
Ha fedőfestés mellett döntesz, akkor egyszerűbb a helyzet, viszont így nem látszik majd a fa erezete: https://azurbagoly.hu/lazur-atfestese/
Remélem, hogy tudtam segíteni! 🙂 Üdv: Ági
Kedves Ági! Én egy olíva zöld árnyalatot szeretnék, csak enyhén világossabbat, mint az olíva. Mivel keverjem ki pontosan? Köszönettel: Éva
Kedves Éva, keverheted például a Krémszínnel. Szerintem 1 egység Olívához kb. 3-4 egység fehérrel számolj. Üdv: Ági
Kedves Ági!
Olajkék szint szeretnék keverni. Segíts, kérlek, mely színekkel és milyen arányban lenne érdemes kísérletezni?
Köszönöm!
Éva
Kedves Éva, a Tenger és az Esőfelhő 1:1 arányban egy nagyon szép olajkéket ad (olajozva vagy viaszolva)! 🙂 Üdv: Ági
Kedves Ági! Mogyoró barna árnyalatot hogy tudnék elérni?
Köszönöm, Judit
Kedves Judit, a Csokoládé és a Krémszín keverésével egy szép mogyoróbarna lesz (pl. 1:3 arányban). 🙂
Kedves Ági, szerinted milyen zöldet keverjek a menta színhez, hogy egy kicsivel erősebb szint kapjak?
Köszönöm szépen. Judit
Kedves Judit, szerintem Bazsalikomot vagy Borostyánt. 🙂 Üdv: Ági
Szia! Szeretnék se vilagos se sötét levendulaszínt keverni. Tudnál segiteni, hogy mely szineket es milyen aranyban használjam?
Üdvözlettel, Hajni
Szia Hajni, próbáld meg 3 rész Palakék + 1 rész Ribiszke + 2-3 rész Hóvirág arányban. Ez hasonló lesz, mint itt a nyitóképen a bal oldalon lévő lila, szóval sötétebb valamivel, mint a készen kapható Levendula színünk (és nem is annyira fakó). Szép napot: Ági