A legeslegelső IKEA-hack workshop szuper élmény volt, így aztán gyorsan kigondoltam ám a folytatást! – A workshop kettes számú verziója többek között a STENCILEZÉS rejtelmeit tárja majd fel…
Az előző körben átalakított RAST-komódok közül egy darab sem készült a rusztikus stílus képviseletében… pedig szerintem ez a puritán bútor…
…pár lépésben átalakítható úgy is, hogy aztán hitelesen viselhesse a vidékies jegyeket.
A stencilezéshez a Decor Labor Félkrajcár mintáját választottam. A gyerekkoromban a tyúkudvar volt a kedvenc helyem az egész világon… nos, úgy tűnik, hogy az ilyesféle emlékek huszonévekkel később ilyen formában törnek felszínre. 😀
A Decor Labor sablonjaiban azt szeretem igazán, hogy mindegyik mintának saját története van, hiszen cementlapokról és festőhengerekről mentették át őket. A régi mintákat így rengetegféleképpen (falon, papíron, bútoron, padlón) alkalmazhatjuk a modern mindennapokban: ez is az értékmegőrzés egy útja. A kiskakasos stencil elbűvölően szabálytalan rajzolata ráadásul a kézzel festett motívumokat idézi. (A stencilek között különösen ritka az ilyen mintázat!)
A vidékies stílus megteremtéséhez két dolgot változtattunk a komód formavilágán: először is tettünk egy elegáns lapot a bútor tetejére…
…másodszor pedig vágtunk egy dekoratív mintát a lábazatot adó deszkába.
A régi parasztbútorok foganytúiról mintázott kerámiagombok (innen) szépen kiegészítik ezt a tradícionális motívomot.
A bútor festéséhez kevertem egy füstös színezetű pácot (2 rész Ében + 8 rész Csokoládé, 1 rész festékpor : 3 rész víz), amivel az egész komódot átkentem. (A bútorfestékünk gyönyörűen mutat páccá hígítva is!) A fiókokra ez után vittem fel a Hóvirág színű mintákat. (A stencilezéshez 2 rész festékporhoz csak 1 rész vizet adok, így nem folyik be a festék a sablon alá.)
A fiókok érett színét végül a bútorviasz keltette valóban életre:
A bútor patinás felületének kialakításához itt-ott átolajoztam a komódot, és csak ez után kentem fel a Hóvirág színű rétegeket. – A tejfesték így innen-onnan lepergett…
…ami éppen úgy mutat, mintha hosszú évtizedek alatt öregedett volna a bútor ilyenné.
>>> Ez is érdekelhet: ANTIKOLÁS: Patinás Felület Kialakítása – Ez a bejegyzés feltárja, hogy miként alakíthatsz kedved szerint elöregedett festékrétegre emlékeztető patinás felületet: ez egy szuperegyszerű módszer az antikoláshoz.
Íme, a fenyőbútor festése működhet úgy is, hogy éppen egy új darabból legyen régies parasztkomód… a bútorfestés eszköztárával még ez is lehetséges!
Ha szeretnéd a segítségünkkel a gyakorlatban kipróbálni az IKEA-hack műfaját, akkor célozd meg ezt a programot: ‘IKEA-HACK’ WORKSHOP >>>
Szólj hozzá!