

A festett felületek védelméhez választható módszerek közül az egyik legnépszerűbb a viaszolás. Ha még nem próbáltad, akkor misztikusnak tűnhet, pedig valójában egy cipőpucolás-bonyolultságú műveletről van szó!
A festett felületek védelméhez választható módszerek közül az egyik legnépszerűbb a viaszolás. Ha még nem próbáltad, akkor misztikusnak tűnhet, pedig valójában egy cipőpucolás-bonyolultságú műveletről van szó!
A tejfesték érzékeny a szennyeződésekre, ezért ha mindennapi használatra szánsz egy darabot, akkor a megfelelő védelemhez le kell zárni valamivel a festékréteget.
A tejfesték bármilyen bútorviasszal kezelhető: ezek használatában nincsen különbség. – A termék összetételére érdemes azonban odafigyelned, mert a piacon kapható viaszok általában kőolajszármazék- vagy szilikonalapúak: ezek már a bőrrel érintkezve is ártalmasak. A Daddy Van’s bútorviaszok viszont kizárólag természetes, biológiailag lebontható összetevőkből, étkezési minőségű olajokból készülnek, így egyszerre védik a bútorodat, a környezetet és az egészségedet! Alkotóelemeikből adódóan ezek a viaszok konyhai eszközökön és gyerekek által használt tárgyakon is biztonsággal alkalmazhatók.
A Daddy Van’s méhviaszos bútorápolót használhatod nyersfán, akril-, kréta- vagy latexfestékkel festett felületen, illetve lazúron is: visszaadja a fa gazdag színeit, egészséges, mély ragyogását, kiemeli, mélyíti a festékek színét. A bútor valahogy így érzi magát tőle:
No de lássuk, hogyan is használd!
Maradt még kérdésed? – Írd meg kommentben! 🙂
Ha pedig csak azért görgettél le idáig, hogy viszontláthasd a baglyot, akkor íme:
A bútorfestés világa kezdőként elvontnak és komplikáltnak tűnhet: egyáltalán milyen szerszámokkal felszerelkezve tanácsos belépni ide?
Tovább >A tejfesték felületének lezárására többféle anyag használható; fabútorokra az egyik legnagyobb kedvencem a tungolaj. Hallottál már róla?
Tovább >A festés kétségtelenül a bútorátalakítás legélvezetesebb része! Ha egyszer átéled azt, ahogyan egy bútordarab a kezed alatt teljesen átalakul, akkor soha többé nem akarod majd letenni az ecsetet! 🙂
Tovább >Ha itt-ott olvasgatsz a bútorfestésről, akkor előfordulhat, hogy találkozol egy-egy olyan kifejezéssel, amiről fogalmad sincs, hogy mit jelenthet. – Ugye, hogy így van? (Ja, én is jártam ebben a cipőben, amikor a kezdetekkor csak döbbenten pislogtam néhány szófordulat után.)
Ez a szakszótár végre feloszlatja a ködöt!
Tovább >
Köszönöm, mindig jól jön a jó tanács, ötlet!
Szívesen! 🙂 Örülök, hogy hasznos volt Neked!