A blogon sok-sok útmutató segít abban, hogy magabiztosan foghass hozzá a bútorfestéshez, majd sikerrel vihesd azt végig. – …ééés most az útmutatókban összegyűjtött leghasznosabb tippekből készítettem egy videót, hogy élesben is megfigyelhesd mindazt, amiről eddig olvastál!
Hát igen… van olyan, amikor csak ülök a billentyűzet fölött… legszívesebben átnyúlnék a képernyőn, hogy két mozdulattal megmutathassam, amit úgy érzem, hogy szavakkal időnként nehéz átadnom: „Látod, így ni!” – …ezért hát leküzdöttem a kamerafóbiámat, hogy forgathassak egy videót: így az első lépéstől az utolsó simításokig végigkísérheted egy bútorfelújítás minden mozzanatát:
Remélem, hogy ez a videó segít majd, hogy egyszerűen átlásd a bútorfestéssel kapcsolatos tennivalókat!
A videóban említett részletes útmutatókat itt találod:
BÚTORFESTÉS-ISKOLA: előkészítés – A végeredmény minőségét leginkább az befolyásolja, amit a festés ELŐTT teszel a felülettel! Olvasd el részletesen, hogy mi az, amit még az első ecsetvonások előtt fontos megtenned.
BÚTORFESTÉS-ISKOLA: fedőfestés – A festés kétségtelenül a bútorátalakítás legélvezetesebb része! Ha újonc vagy még a bútorfestés világában, akkor előfordulhat, hogy mégis ez az a lépés, ami a legeslegtöbb kétséggel tölt el… – Ez az útmutató ezért hát összefoglalja mindazt, ami a színvonalas végeredmény eléréséhez szükséges.
BÚTORFESTÉS-ISKOLA: a kenderolaj használata – A kenderolaj az egyik legegyszerűbben felvihető felületzáró anyag. Tudd meg, hogy miként alkalmazhatod a bútoraid védelméhez ezt a szuper (és 100%-ig vegyszermentes) anyagot.
Bútorfestés A-tól Z-ig – Itt az egyszerű eligazodáshoz minden hasznos tudnivalót egy helyen megtalálsz.
A videóban a vegyszermentes bútorfestékünket, a tejfestéket láthatod.
A BÚTORFESTÉS EGY SZUPER ESZKÖZ A LAKBERENDEZÉSBEN. – HISZÜNK ABBAN, HOGY HA MEGISMERKEDSZ AZ ALAPVETŐ TECHNIKÁKKAL, AKKOR EGYSZERŰEN A STÍLUSODHOZ ALAKÍTHATSZ MAJD MINDENFAJTA BÚTORDARABOT.
A bútorfestéshez sok-sok örömöt kívánok! Ha akad bármilyen kérdésed, akkor írd meg bátran! 🙂
Nagyon szép lett a felújított bútor!
Örülök, hogy tetszik!
Kedves Ági!!
Sikerült össze vásárolnom egy garnitúrányi 50 es évekbeli szekrényeket ,viszonylag jó állapotban…
Imádom,… gondom az, hogy nem egyszínűek… Szeretném lefesteni ,hogy jól mutasson
Igazából azt se tudom hogy álljak hozzá
Segítségedet kérném
Előre is köszönöm kedvességed!!
Mariann
Kedves Mariann, szerintem kezdd azzal, hogy elolvasod itt a tudnivalókat azért, hogy először is átlásd a lépéseket: https://azurbagoly.hu/butorfestes/ Ez után érdemes egy-egy kisebb darabon gyakorolnod (szóval ne egy nagy gardróbszekrénnyel kezdd a bútorfestő-karrieredet), hogy élesben megtapasztald, hogy milyen mozdulatokkal, milyen festéksűrűséggel tudsz szépen dolgozni. Így már a tudás és a tapasztalat birtokában egy nagyobb darabnak is magabiztosan foghatsz neki majd! 🙂 A bútorfestés egy olyan műfaj, amit igazából elkezdeni a legnehezebb talán! 😀 Itt összeszedtem pár tippet ahhoz, hogy az indulás gördülékenyen menjen: https://azurbagoly.hu/butorfestes-kezdoknek/ … és hát remélem, hogy ez a videó is segít az eligazodásban. 😉 Ha akad még… Olvass tovább! >>>
20éves mahagóni színű a szobabútorunk, a hosszú fogantyúknál néhol a használattól kissé megkopott. Mivel tudnám azt a kis csíknyi de bosszantó kopást kijavítani?
Kedves Réka, a kenderolajat javaslom, ez alkalmas megkopott-megfakult felületek felfrissítéséhez is, szépen visszaadja a felület színét. https://azurbagoly.hu/termek/kenderolaj/ Üdv: Ági
Kedves Ági
Nagyon tetszenek a leírások és a videók is. Mi lakkozott felületek felújítását tervezzük (ajtók, ajtó keretek). Sajnos vannak rajtuk hibák is, így faglettet is kell használnunk.
Még nem hallottam eddig a tejfestékről, de vizes bázisú fehér akril festéket vettünk a felújításhoz. Ezzel is ugyanúgy kell majd eljárni, érdesíteni, letisztítani, portalanitani? (Gondolom ez a festék jobban fog fedni és nem feltétlenül kell több rétegben átmenni rajta.) Fixálni szükséges a száradást követően?
Előre is köszönöm a választ! 🙂
Kedves Viktória, az akrilfestékhez is ugyanígy szükséges az érdesítés és a tisztítás, igen, hiszen a stabil és tiszta felület itt is kulcs a jó minőségű eredményhez. Az akrilfestékekhez sokszor szükséges alapozó is az előkészítés után, ezt érdemes a konkrét termékről megtudakolnod. Az akrilfestékek sem fednek általában 1 rétegben szépen, minimum 2 réteg szükséges ezeknél is (itt is igaz, hogy több vékony réteggel szebb lesz az eredmény, mint kevesebb vastag réteggel, nem érdemes a plusz 1-2 réteg felvitelének idejével spórolnod, szerintem). Az akrilfestéket általában nem szükséges fixálnod, mert ez magában is kemény felületet képez (ezért viszont jobban kell figyelned a felvitelkor,… Olvass tovább! >>>