„A bútorfestés bizony vegyszermentes anyagokkal is működik.” – …nagyjából ezzel a meggyőződéssel indítottam a vállalkozásunkat 2015-ben. A környezettudatos értékrendünk az indulásunktól irányítja a tevékenységünkkel, a termékeinkkel kapcsolatos döntéseinket, ezért itt részletesebben is igyekszünk megmutatni, ami a témában a tejfestékkel, a cégünkkel (vagy úgy általánosságban a bútorfestéssel) kapcsolatos.
A célunk az, hogy a fa- és bútorfestékpiacon a vegyszermentes alternatíva elérhető legyen minél szélesebb körben, ezzel pedig csökkenthessük a festékek használatából adódó egészség- és környezetkárosító hatásokat. A teljes termékválasztékunk összeállításakor figyelünk az alapanyagokra, így a tejfestéket természetes kender- és tungolajjal, vegyszerérzékenyeknek kifejlesztett lakkokkal, VOC-mentes fatapasszal egészítjük ki.
A tudásátadással kapcsolatos tevékenységünk is szívügyünk, mert ha a termékeinkkel, a segítségünkkel olyan bútorátalakításokat valósíthatsz meg, amikben nem csak sok-sok öröm van, hanem amelyek minőségben is alkalmasak arra, hogy az eredményüket évekig-évtizedekig megtarthasd majd az otthonodban, akkor az eldobható, lecserélhető termékek világából megintcsak léphetünk egyet a fenntarthatóság irányába.
Az ökológiailag fenntartható működés szerintünk nem a cél, hanem az út, amely a célunkhoz a leghatékonyabban elvezet.
Na de mitől is olyan “zöld” a termékünk? – Az Azúr Bagoly Tejfesték:
- 100%-ig természetes alapanyagokból készül,
- VOC-mentes, tehát a használatból nem származik sem légkörszennyezés, sem a levegőminőség romlása az otthonunkban,
- nem tartalmaz semmilyen egészségkárosító alkotóelemet (olajszármazékot, titánium-dioxidot, latexet stb.),
- nem tartalmaz tartósítószereket, mert porított formában forgalmazzuk,
- biológiailag lebontható, így a felesleget akár komposztálhatod is,
- tejfestékporként légmentesen becsomagolva akármeddig eltartható, így mind a gyártásnál, mind a felhasználónál kevesebb hulladékot termelünk a hagyományos festékekhez hasonlítva,
- a szokásosnál kisebb környezetterheléssel szállítható, mert a tejfestékpor térfogatra körülbelül a fele, súlyra pedig körülbelül a harmada a folyékony festékeknek.
2022-ben az első Green Brand díjunk mérföldkő lett a történetünkben, mert hát meggyőződésből ugyan az indulásunktól a “zöld” úton jártunk, de nem nagyon kaptunk visszajelzéseket arra, hogy tényleg megfelelő-e az irány, amelyet választottunk… és akkor 7 év után jött egy kitüntetés, ami megerősített abban, hogy az ökotudatos törekvéseink igenis fontosak.
Így hát nagy-nagy öröm, hogy 2024-től újabb 2 évre Green Brand minősítésű az Azúr Bagoly Tejfesték! Juhúúú! …éés több területen ráadásul magasabb pontszámmal végeztünk az értékelésben, mint legutóbb, szóval nemcsak a megfelelő úton vagyunk, hanem még haladunk is rajta (még ha sokszor lassabban is, mint ahogy a szívünk vágyja).
A környezettudatos értékekkel kapcsolatban rengeteg pecsét, szlogen – meg hát sajnos megtévesztő információ – lelhető fel a piacon. – A tudatos tájékozódáson kívül az eligazodásban a hiteles szervezetek által kiadott, a termékek lényeges tulajdonságait vizsgáló minősítések segíthetnek.
A Green Brand védjegy olyan márkákat jelöl ki a piacon, ahol a vállalat működésében nemcsak egy-egy ponton tűnik fel, hanem következetesen lekövethető, hogy a cég felvállalja a környezettel kapcsolatos felelősséget (szóval ahol nem csak üres szlogen az ökotudatosság). Az értékeléshez egy tudományos szakértőcsoport által kifejlesztett kritériumrendszer ad keretet, amelyben aztán a minősítéseket egy független bizottság osztja ki. – A zsűri átvilágította a teljes működésünket a termékünk összetevőitől a hulladékkezeléssel kapcsolatos gyakorlatunkon keresztül egészen a vásárlóink tájékoztatásáig, így lett az Azúr Bagoly Tejfesték kitüntetetten környezettudatos márka. 💚
A védjegyről még itt olvashatsz.
A meggyőződésünk az, hogy a tevékenységünkből származó következményekkel dolgunk van, ezeket a feladatokat nem hagyhatjuk másokra. – A működésünket a környezettudatos értékrendünknek megfelelően folyamatosan fejlesztjük (pl. a csomagolóanyagaink megválasztásakor, hulladékcsökkentéssel, az energiafelhasználásunk optimalizálásával).
Olvass még tovább a témában: