Alkotóműhely – a sütizősarok

Ági, 2018. 02. 20.

A régit előszeretettel hasznosító vintage stílusba szuperül illenek a dolgok eredeti funkcióját újraértelmező darabok: az Alkotóműhely egyik sarkában akad is erre pár példa: gyere, megmutatom… 🙂

A workshop-ok szünetében a megfáradt alkotókat az almáriumban rejlő kávé+tea mellett harapnivalóval kínáljuk (hiszen az éhezés kreatív-ügyekben sem jó tanácsadó): az Alkotóműhely galériájának egyik sarkában ezért hát egy tálalóasztal kapott helyet.

Így nézett ki ez a sarok a kezdetekkor…

 

…és így mutat berendezve:

 

A sarokba csak egy keskeny asztal fér el kényelmesen, ezért jutott eszembe az, hogy egy varrógépállványra építsük az asztalt: ezek a régi darabok nemcsak kompakt kialakításúak, de igazán gyönyörű formavilágúak is!

A tölgylapot itt is ugyanúgy kezeltem, ahogyan a mosdószekrény esetében: a színezetet a páccá hígított tejfesték adja, a felületvédelemről pedig 4 réteg tungolaj gondoskodik.

A tolóajtó mögötti zárt részt raktárhelyiségnek használjuk, a csúf harmonikaajtót ezért függöny mögé rejtettem.

 

Mi az az “upcycling”?

Az upcycling, azaz az “értéknövelő újrahasznosítás” a régiből nem csak újat, hanem többet hoz létre. Ez a megközelítés átértelmezi a nemkívánatos darabok szerepét: így lesz például a régi almásládából falipolc, a rozsdás varrógép-alkatrészből pedig tálalóasztal. 😉

 

A sütizősarokban visszaköszönnek a mosdószekrény mélykék árnyalatai is…

 

…nagy-nagy boldogságomra az IKEA-ban még tányérokat is találtam éppen ebben a színben:

 

A családi kincsestárból pedig átmentettem ide az egyik pici festményt, amit a nefelejcsek miatt az első látástól fogva imádok:

 

A finom falat is jobban esik egy kedves környezetben… ugye? 🙂 – Nyammm…!

 

A kínálóasztal így mutat a galériafal előtt állva:

 

…legközelebb újra a földszinti alkotótérből hozok majd fejleményeket!

 

Ha lemaradtál az előző részekről, akkor itt végigolvashatod a Alkotóműhely eddigi történetét.

 



átalakítás

Szólj hozzá!


Kapcsolódó blogbejegyzéseink

A Műhely – A hajópadló lerakása (6)

2016. 11. 11.

Összeszedtem a hajópadló lerakásának lépéseit. A munka elkezdése előtt okozott egy kis fejtörést, hogy mire lesz pontosan szükségünk, mihez fogjunk először, satöbbi: ezért gondoltam, hogy hasznos lehet egy rövid útmutató.

Tovább >

A Műhely: a kezdetek (1)

2015. 09. 25.

Van, akinek az ősz mufurc, lehangoló időszak: a nyári napsugarak bánatos búcsúztatása, a nyirkos, undok és sötét hónapok eljövetele. Van, aki az újrakezdés lehetőségét látja ebben az évszakban: hűvös fejjel, új lendülettel lát neki a feladatoknak. – Én most egy kicsit vagyok mind a kettő: szomorkásan veszem tudomásul, hogy lassan vége a teraszon festegetős időszaknak… és nagy-nagy boldogsággal tervezgetem az immár négy fallal bíró bútorfestő műhelyünket!

Tovább >

A Műhely – a blogíró-sarok (12)

2019. 02. 08.

Az itthoni műhelyem szépítése az utóbbi évben igencsak hátrasorolódott, pedig itt már a berendezkedés örömteli része: a dekorációs fázis zajlik éppen.:  A „blogíró”-sarok például körülbelül másfél éve alakul (úgy emlékszem, hogy a fotel kárpitozása 2017 nyarán készült el), pedig alig néhány elemből áll csak össze.

Tovább >

egy Thonet-szék felújítása

2022. 01. 21.

Úgy sejtem, hogy minden otthonban akad egy-két béna sarok, ahol túl kevés a hely bármilyen komolyabb bútornak, de túl nagy a hely ahhoz, hogy csak úgy üresen hagyjuk…

Tovább >