Alkotóműhely – a mosdósarok

Ági, 2017. 12. 15.

Mosdósarok DIY-módra: az Alkotóműhelyben a mosdószekrény, a bútorfestés, sőt még a “csempe” is sajátkezűleg készült.

Az előző bejegyzésben megmutattam a lépcső alá készült mosdószekrényünket. – Nemrég végre a helyére került a bútor: íme, a beépített mosdósarok…

 

A komód mögötti helyiségben található a WC: innen vezettük át a falon keresztül a vízvezetékeket ahhoz, hogy a workshop-ok szünetében kényelmesen el tudjuk öblíteni az eszközöket. Így a csodaszép mosdószekrény sajnos félig takarásban van a lépcső alatt, de legalább komoly átalakítások nélkül megúsztuk a vízvételi hely kialakítását.

 

ÍGY KÉSZÜLT:

A mosdószekrény készítéséről-festéséről-felületkezeléséről részletesen írtam ebben a bejegyzésben.

 

A mosdószekrény mögé költségtakarékossági okból nem raktunk csempét, mégis szerettük volna, ha a falat óvja valami a festékes ecsetek-tálkák mosogatása közben, ezért rétegelt lemezből készítettünk egy hátfalat ide.

 

A hátlapot tejfestékkel festettem, majd stencillel mintáztam. (A motívum a Pagina Galéria Rattla elnevezésű terméke.) Az alapszínéhez kevertem egy sötétszürke árnyalatot, a mintát pedig Füst színnel festettem fel. Végül az egész mintát erősen megkoptattam közepes erősségű csiszolópapírral a hibák eltűntetésének céljából a vintage hatás kedvéért. A hátlapot 3 rétegben tungolajjal kezeltem a vízálló védelem kialakításához.

 

A tungolajozás előtt felszereltük a hátlapot a falra. Az olajozandó részt takarófóliával vettük körbe, hogy a fal ne maszatolódjon munka közben. A mosdószekrényben lakik a pici, ámde akaratos vízmelegítő bojler, ami beszerelés közben alaposan eláztatta az egész sarkot vízzel…

 

…végül azért mégis a csapból folyik csak már a víz.

 

A hátfal mintázata erősen koptatott, a motívum mégis szépen kirajzolódik.

 

…éééés nagyjából így fest a mosdósarok a workshop-asztal sarkánál ülve:

 

Gondoltad volna, hogy egy mosdósarok elkészítése akár házilag is megoldható? – Te is készíthetsz hasonlót! A mosdószekrény kialakítható egy régi komódból is, a hátlaphoz és a pulthoz pedig csak egy-egy fa- vagy rétegeltlemez-táblára van szükséged. …persze elegendhetetlen hozzávaló még: egy csepp kreativitás, egy jó adag bútorfestő-lelkesedés, nagyjából fél liter tejfesték és körülbelül 1,5 deciliter tungolaj. 🙂

 

Ha lemaradtál az előző részekről, akkor itt végigolvashatod a Alkotóműhely eddigi történetét.

 



átalakítás

Szólj hozzá!


Kapcsolódó blogbejegyzéseink

A Műhely – műhelyasztal (8)

2016. 12. 16.

A Műhelybe már rééégóta kieszeltem, hogy egy igazi, öreg, viseltes műhelyasztalt szeretnék munkaállomásnak. Ezt a satupadot több hónapnyi keresgélés után a Jófogáson vadásztam le. A vicc az volt a sztoriban, hogy az eladó “újszerű”-ként hirdette, én pedig éppen a leharcolt, tökéletlen, mesemondós fafiókjai miatt szerettem bele, az újszerű állapotú darabok nem is hoztak lázba. Így valószínűleg mindketten úgy éreztük, ezzel az adásvétellel megcsináltuk az évszázad üzletét. 😀

Tovább >

A Műhely – a blogíró-sarok (12)

2019. 02. 08.

Az itthoni műhelyem szépítése az utóbbi évben igencsak hátrasorolódott, pedig itt már a berendezkedés örömteli része: a dekorációs fázis zajlik éppen.:  A „blogíró”-sarok például körülbelül másfél éve alakul (úgy emlékszem, hogy a fotel kárpitozása 2017 nyarán készült el), pedig alig néhány elemből áll csak össze.

Tovább >

A Műhely – Lőn világosság (2)

2015. 10. 13.

Nagy munkák zárultak le a Műhely környékén az elmúlt két hétben: tetőépítés, falbontás… Megtapasztaltuk azt is, létfontosságúak-e a tetőcserepek egy háromnapos esőben. (Nem.) Ezzel a zajos munkák nagy részét (de még nem egészét) magunk mögött tudhatjuk!

Tovább >

Alkotóműhely – a sütizősarok

2018. 02. 20.

A régit előszeretettel hasznosító vintage stílusba szuperül illenek a dolgok eredeti funkcióját újraértelmező darabok: az Alkotóműhely egyik sarkában akad is erre pár példa: gyere, megmutatom… 🙂

Tovább >