A Műhely – Lőn világosság (2)

Ági, 2015. 10. 13.

Nagy munkák zárultak le a Műhely környékén az elmúlt két hétben: tetőépítés, falbontás… Megtapasztaltuk azt is, létfontosságúak-e a tetőcserepek egy háromnapos esőben. (Nem.) Ezzel a zajos munkák nagy részét (de még nem egészét) magunk mögött tudhatjuk!

TETŐ

A műhelyépítési munkálatokat a tető szigetelése nyitotta: ehhez először lebontották a cserepeket, majd a cseréptartólécek cseréje és pár kisebb szerkezeti javítás után felrakták a szigetelőfóliát, végül visszarakták a még ép cserepeket (illetve kipótolták a sérült darabokat).  – Egyszerűen hangzik, igaz? Pedig komoly meló: négy-öt ember egy hetet dolgozott mindezen.

Íme a tető fóliázott, cseréptelen állapotban:

Padlástér tetőszigetelés

 

És igen… ekkor jött az utónyarat kisöprő háromnapos monszun: fólia már volt, cserép még nem. Nyilvánvalóan kétségbeestünk. (Nem volt még olyan régen, mikor a szélviharban elrepült néhány cserép hiánya a fél lakószintet csúfosan eláztatta.) – A tetőtér azonban a kitartó esőzés ellenére, a fóliának hála szárazon maradt. (…cserébe a fűtésrendszerbe folyt be a víz:, ám ezt a krízishelyzetet szerencsére egy nap alatt sikerült letudnunk.)

Padlástér tetőszigetelés

 

A kedves-rendes ácsaink egy kilépőablakot is kialakítottak. Bónusz, hogy a tetőről egyúttal a már feleslegessé vált kéménykimenet és parabolaantenna is eltűnt!

VILLANYÁSZAT

Kevésbé látványos, de fontos lépés: az elektromos kivezetéseket és a kapcsolók helyét is kialakították a múlt héten (a napokban pedig szuper ipari lámpákat és vintage villanykapcsolókat vadásztam hozzájuk!).

FALBONTÁS-VAKOLÁS

A régi padlásablakot be kellett falazni és ki kellett alakítani az új ablakok helyét. Az ablakok beszerelése előtt vakolni kellett a falakat.

Padlástér ablakok kialakítása

ABLAKOK

Ó, az ablakok! – Végre-végre nem csak hasznos, de egyben szép építőelemek! 🙂

Hosszasan vitatkoztunk: műanyag vagy fa… régi vagy új… osztott üvegű vagy olcsó. Konokul addig keresgéltem, míg végül megtaláltam pontosan, amit szerettem volna: bontott (tehát viszonylag olcsó), hatalmas, csodaszép osztott üvegű faablakokat vadásztam (méghozzá itt)!

Padlástér, ablakok beépítve

 

Sőt: nem csak csinosak, de jó állapotúak, duplaüvegűek is… egy szóval tökéletesek! (A fenti képek sajnos már kevésbé… hogy kell ablakokat profin fényképezni?)

Ráadásul ugyaninnen találtunk egy kisebb, kétszárnyú változatot a fürdőszobába. 🙂

Padlástér, fürdőszoba ablak beépítve

 

Eredetileg úgy terveztük, lecsiszoljuk az ablakokat, és tejfestékkel-tungolajjal csodaszépen újjávarázsoljuk őket… erről aztán (legalábbis átmenetileg) idő hiányában letettünk: a legkisebb ablak letisztítása több, mint fél napba került, így a beépítésig egyszerűen nem tudtuk volna befejezni mind a hármat. – Mindenesetre, ha elkészül az egy díszdarab, mutatok majd képeket!

 

Ha lemaradtál az előző részekről, akkor itt végigolvashatod a Műhely eddigi történetét.

 



átalakítás

Szólj hozzá!


Kapcsolódó blogbejegyzéseink

HÁZTŰZNÉZŐ: Anikó otthonában a mély színek vannak főszerepben

2022. 03. 31.

Anikóék otthona szerintem kiváló példa arra, hogy a bútorfestésben milyen hatalmas lehetőségek vannak! Hát beszélhetünk elméletben arról, hogy milyen szuper dolog úgy alakítani a bútorainkat, hogy az összkép majd egységesen visszaadja a stílusunkat, de mindez szerintem sokkal inkább meggyőző képekben… úgyhogy jöjjön most a HÁZTŰZNÉZŐ!

Tovább >

A Műhely – létrapolc (9)

2017. 01. 20.

“Lányom, alkotó ember körül mindig kupleráj van.” – mondotta egyszer apukám, amikor a munkaasztalán lévő káoszt kritizáltam… úgy éreztem, ez az őszintén kicsúszott félmondat végre rólam is leveszi a “rendetlen kislány” bélyeget, és áthelyez a kreatív elmék sokkal magasztosabb kasztjába.

Tovább >

A Műhely – Padló-dilemma (5)

2016. 11. 04.

A Műhelyben eredetileg arra gondoltam, hogy meghagyom a betonaljzatot nyers formájában, így egyszerre spóroljuk meg a további burkolat költségét, illetve kapunk egy egyedi és vagány padlózatot. Nos, ez nem jött be.

Tovább >

A Ház: előszoba

2021. 03. 08.

Az előszoba az egyik legkedvesebb helyiség az otthonunkban, szerintem. Ez fontos is, hiszen itt ér minket az első benyomás hazatéréskor. Most megmutatom, hogy milyen apró részletek miatt szeretem úgy ezt az egyébként kicsit esetlen teret.

Tovább >