A Műhely: a kezdetek (1)

Ági, 2015. 09. 25.

Van, akinek az ősz mufurc, lehangoló időszak: a nyári napsugarak bánatos búcsúztatása, a nyirkos, undok és sötét hónapok eljövetele. Van, aki az újrakezdés lehetőségét látja ebben az évszakban: hűvös fejjel, új lendülettel lát neki a feladatoknak. – Én most egy kicsit vagyok mind a kettő: szomorkásan veszem tudomásul, hogy lassan vége a teraszon festegetős időszaknak… és nagy-nagy boldogsággal tervezgetem az immár négy fallal bíró bútorfestő műhelyünket!

…ebben az örömben pedig a házat lassanként elfoglaló félkész bútorokat, maszatos ecseteket látva-kerülgetve, osztoznak a kétlábú és négylábú lakótársak is. 🙂

A Nagy Műhelykeresési Felkerekedésben sok-sok-sok opciót mérlegelve, végül a házunk felső szintjének beépítése mellett döntöttünk.

Ebben a térben korábban is sok lehetőséget láttunk, ám egyelőre nem volt szükségünk a lakóterületre, a tető szigetelésének költségét pedig nem akaródzott vállalnunk, ezért csak halogattuk-tervezgettük… sosem gondoltuk volna, hogy bútorfestő műhely lesz belőle! 🙂 – A műhelyek átlagos bérleti díjaival összeismerkedve aztán hamar meggyőztük magunkat a befektetésről.

 

ÍGY FEST A LEENDŐ MŰHELY MOST…

Az ajtóval szembeni fal:

Padlástér felújítás előtt

 

A jövőbeli bekuckózós sarok (íróasztal, szék, fotel, hangulatvilágítás…):

Padlástér felújítás előtt

 

A kémény és mögötte a leendő fürdőszoba (jobbra a bejárati ajtó):

 

Itt lesz a munkaterület:

 

Az ajtó és a lépcsőház fala:

 

Egy ipari stílusú teret képzeltem ide… jó ideje szemezek a rozsdás kiegészítőkkel, minimalista vonalú bútorokkal, nyers felületekkel. Lakni sosem vágytam közöttük, ugyanakkor a műhely épp tökéletes terep nekik!Ráadásul nem akarom túlbonyolítani, túlköltekezni a berendezést – ez a stílus pedig ezt is elbírja. Íme az inspiráció:

 A kép forrása.

 

Ám míg ez kialakul, még sok munka van hátra:

  • szigetelni kell a tetőt (igen, eddig szigeteletlenül laktunk itt, abszolút nem környezet- és pénztárca-barát)
  • le kell bontani a kémény tető feletti részét (sajnos felesleges)
  • mennyezetet kell építeni
  • ki kell alakítani egy padlásfeljárót
  • meg kell nagyobbítani a meglévő ablakokat, illetve vágni plusz egyet (jóóó nagy, igazi műhelybe méretezett ablakokat szeretnék)
  • fel kell vezetni a fűtést, a hideg-meleg vizet és elvezetni a szennyvizet
  • le kell választani egy fürdőszobát (elsősorban azért, ha később lakószint-funkciót kapna a tér, akkor már ne kelljen ezzel bajlódni)
  • szigetelni és vakolni, festeni kell a falakat
  • burkolni kell a padlót (van egy marha nagy repedés és ebből adódó pukli a terep közepén; ez kicsit nehezíti a dolgot)
  • fel kell szerelni a világítást
  • a tető íve alatt beépített szekrényeket kell kialakítani a holt tér kihasználására
  • be kell rendezni a műhelyt 🙂

 

Izgalmas lesz!

 


A Műhely történetét itt követheted végig.

 



átalakítás

Szólj hozzá!


Kapcsolódó blogbejegyzéseink

Alkotóműhely – a sütizősarok

2018. 02. 20.

A régit előszeretettel hasznosító vintage stílusba szuperül illenek a dolgok eredeti funkcióját újraértelmező darabok: az Alkotóműhely egyik sarkában akad is erre pár példa: gyere, megmutatom… 🙂

Tovább >
bútornádazás házilag - útmutató

a nádazott komód

2022. 03. 18.

A bútornádazás is egy olyan dolog, amiről néhány évvel ezelőtt nem gondoltam volna, hogy egyszer ilyennel szórakozom majd, pedig igazából nagyon egyszerű az egész, úgyhogy mostmár bátorítalak is, hogy fogj csak hozzá, mert marha jó kaland!

Tovább >

A Ház: étkező

2020. 04. 16.

Az étkező átalakítását jóóó hosszasan halogattuk: már vagy 5-6 évvel ezelőtt hozzákezdtünk az egészhez, de egy-egy ponton mindig elakadt a dolog, mert sokáig nem volt meg a megfelelő koncepció.

Tovább >

Alkotóműhely – tervek

2017. 11. 17.

Régóta szerettünk volna egy belvárosi műhelyt, de nem gondoltuk, hogy ez az álmunk ilyen hamar megvalósul! 🙂 – Ezentúl a VII. kerületi Alkotóműhelyünkben várunk szeretettel workshop-jaink alkalmával.

Tovább >