A bútorvadászat általában nem egy kétperces műfaj, főleg akkor, ha kifejezetten határozott elképzelések mentén műveljük… szerintem mégis érdemes kivárni azt, hogy a megálmodott darab szembejöjjön, mert egy szeretnivaló bútorban aztán igazán hosszan lehet gyönyörködni.
Az Alkotóműhelyben például a lépcsővel szemben van egy falrész, ahová a nyitás óta kerestem egy speciális adottságokkal rendelkező komódot. A tolóajtótól jobbra lévő szakaszról van szó:
Ide egy olyan darab kellett, ami viszonylag széles (így jól kitölti az ezen az oldalon lévő helyet), de nem túlságosan magas (így a bútor fölé tervezett képgaléria is elfér még), ugyanakkor nem is mély (mert egy monstrum darab nem igazán férne el itt), ééés mindehhez még a formája is szépséges ívekkel díszített… úgyhogy nem egy akármilyen komódra vágytam, na! 🙂
Az ideális darabot végül egy kedves vásárló találta nekem! A szuper találatnak aztán annyira megörültem, hogy rögtön le is csaptam a bútorra.
…ilyen volt, amikor megérkezett:
…ééés így néz ki a végleges helyén:
A komód gyönyörű formája szerintem az egységes színfedéssel sokkal szebben érvényesül.
A bútor így mutat a kávézósarok felől:
Ha kedvet kaptál egy-egy régi bútor átalakításához, akkor ez a bútorfestésről szóló útmutató a segítségedre lehet.
Íme, a beszerzési helyek listája:
- komód, képkeretek: vatera
- a bútor átalakításához használt anyagok: Azúr Bagoly Tejfesték Füst színben, Extra-Bond tapadásfokozó, Daddy Van’s 100%-ig természetes bútorviasz
- szőnyeg, függönyanyag: IKEA
- díszvilágítás: cotton ball lights
- kosár: jysk
Ha kíváncsi vagy a tér egyéb részleteire is, akkor a blog korábbi bejegyzéseit végiglapozva körbefordulhatsz az emeleten: a képgalériától balra ez a kínálóasztal, a komóddal szemben pedig ez a tálalószekrény van.
Ha egy ütött-kopott bútor láttán szeretnéd pontosan tudni, hogy milyen lépéseken kell majd végigmenned a felújítása során, akkor a BÚTORFESTÉS lépéseiről szóló összefoglaló a segítségedre lesz, mert itt miiinden tudnivalót összeszedtünk a témában.
Szólj hozzá!