

A Műhelyben eredetileg arra gondoltam, hogy meghagyom a betonaljzatot nyers formájában, így egyszerre spóroljuk meg a további burkolat költségét, illetve kapunk egy egyedi és vagány padlózatot. Nos, ez nem jött be.
A Műhelyben eredetileg arra gondoltam, hogy meghagyom a betonaljzatot nyers formájában, így egyszerre spóroljuk meg a további burkolat költségét, illetve kapunk egy egyedi és vagány padlózatot. Nos, ez nem jött be.
Amikor augusztusban hazaköltöztünk Kapolcsról, és elpakoltam a fesztiválra való készülés után maradt romokat, majd kitakarítottam a Műhely minden sarkát, akkor szembesültem igazán azzal, hogy a csiszolatlan beton bizony elég nehezen tisztítható: minden festék- olaj- és egyéb folt a felmosás után is meglátszott a padlón. 🙁
3 okból nem csiszoltattuk fel a betont: egyrészt jobban tetszett csiszolatlanul, másrészt a betonozó gárda és az impregnáló anyagot áruló cég is biztosított róla, hogy ilyen formában is takarítható lesz, harmadrészt ez körülbelül akkora költséget jelentett volna, mint ha egy újabb rend burkolatot lerakunk. A bónusz indok pedig, amiért végül a takarítási kudarcok után sem ehhez a módszerhez folyamodtunk: a betonozó brigád annyira pancser munkát végzett, hogy a beton messze nem érte el a csiszolható vastagságot (sőt, helyenként el is töredezett a túl vékony felhordás miatt, amiről már nagy elkeseredettségemben írtam is év elején). Grrrr.
Persze mostmár tudom, hogy sokkal alaposabban utána kellett volna járnom az egész betonozás-kérdésnek, felfrissíteni a statikai ismereteimet, kiképezni magam betonkeverésből, elmélyülni az impregnálás kalandos világában, és nem csak úgy elhinni amit az elvileg hozzáértők mondanak. (Ditta például körültekintőbben járt el a Házprojekt során, érdemes elolvasni a tapasztalait itt, ha betonpadlót szeretnél kialakítani.)
Új padló kellett hát a betonra: szép, jól takarítható, tartós (és lehetőleg olcsó). Íme, az opciók:
Az elmúlt hetekben a bútorfestés helyett pár köbméter hajópadló kapott helyett a Műhelyben:
A fát érdemes pár hetet hagyni akklimatizálódni, hogy lerakás után már minél kevesebbet mocorogjon.
Először a fotó-(és mosdó-)sarokban raktuk le a hajópadlót:
Ha minden jól megy, akkor a hétvégére az egész Műhelyben elkészül a hajópadló, aztán hétfőn felcsiszoljuk, keddtől pedig indulhat a festés!
A legközelebbi bejegyzésben elolvashatod a hajópadló-rakáshoz készített útmutatónkat, ezt követően pedig megosztom Veled a padlófestés és -olajozás során szerzett tapasztalataimat is.
Régóta szerettünk volna egy belvárosi műhelyt, de nem gondoltuk, hogy ez az álmunk ilyen hamar megvalósul! 🙂 – Ezentúl a VII. kerületi Alkotóműhelyünkben várunk szeretettel workshop-jaink alkalmával.
Tovább >Elkészült a hajópadló a Műhelyben, jupijééé! Hihetetlenül örülünk! 🙂 A padlófestés és -olajozás rejtelmeiről olvashatsz ebben a bejegyzésben.
Tovább >Az étkező átalakítását jóóó hosszasan halogattuk: már vagy 5-6 évvel ezelőtt hozzákezdtünk az egészhez, de egy-egy ponton mindig elakadt a dolog, mert sokáig nem volt meg a megfelelő koncepció.
Tovább >Van, akinek az ősz mufurc, lehangoló időszak: a nyári napsugarak bánatos búcsúztatása, a nyirkos, undok és sötét hónapok eljövetele. Van, aki az újrakezdés lehetőségét látja ebben az évszakban: hűvös fejjel, új lendülettel lát neki a feladatoknak. – Én most egy kicsit vagyok mind a kettő: szomorkásan veszem tudomásul, hogy lassan vége a teraszon festegetős időszaknak… és nagy-nagy boldogsággal tervezgetem az immár négy fallal bíró bútorfestő műhelyünket!
Tovább >
Szólj hozzá!