A Műhely – műhelyasztal (8)

Ági, 2016. 12. 16.

A Műhelybe már rééégóta kieszeltem, hogy egy igazi, öreg, viseltes műhelyasztalt szeretnék munkaállomásnak. Ezt a satupadot több hónapnyi keresgélés után a Jófogáson vadásztam le. A vicc az volt a sztoriban, hogy az eladó “újszerű”-ként hirdette, én pedig éppen a leharcolt, tökéletlen, mesemondós fafiókjai miatt szerettem bele, az újszerű állapotú darabok nem is hoztak lázba. Így valószínűleg mindketten úgy éreztük, ezzel az adásvétellel megcsináltuk az évszázad üzletét. 😀

Az ajtóval szembeni ablak előtt kapott helyet:

 

A váza fém, csak az óriási fiókjai vannak masszív fából. Ezeket alapos tiszítás után egyszerűen csak bútorviasszal kentem át; a felület karakterét pedig Árnyfekete dekorviasszal emeltem ki.

 

Picit mindig elmosolyodom, amikor ezeket a hatalmas, az évek gyötrelmétől súlyos fiókokat kihúzom… 🙂

 

A megtisztításukkal rengeteg munka volt; vastagon zsíros koszréteg fedte a fiókokat kívül-belül. A tisztításhoz az első-második körben mosogatószeres vizet, a harmadik körben denaturált szesz és szalmiákszesz keverékét, a negyedig körben pedig ecetes vizet használtam. Ezen a képen látszik az eredeti és a kikupált állapot közötti kontraszt:

 

Az asztal lapját cseréltük, mert a gerendák nagyon rossz minőségű fából készültek (pedig valószínűleg nemrég telepíthette őket az előző tulaj, mert ezeken nyoma sem volt olyan intenzív használatnak, mint a fiókokon). A fenyőgerendákat először öregítettem, majd Ében tejfestékkel pácoltam, így egy nagyon izgalmas, füstös árnyalatot kapott a fa. A felületvédelmet 4 réteg tungolaj adja: így mindenféle koszt-foltot könnyedén le tudok törölni a fáról.

(Ja, igen! Az IKEA-ban szuper, pint-méretű üveg mérőpoharakat lehet kapni párszáz forintért: tejfesték-keveréshez éppen ideálisak! A műanyag mérőpoharakat sokkal nehezebb tisztán tartani, szerintem.)

 

A Műhelyasztaltól balra felszereltünk egy karos lámpát, ez szuperül megvilágítja a munkaterületet; ha pedig épp nincs szükség rá, akkor ki tudom hajtani, hogy ne legyen útban.

 

Ezt a lámpát is használtam vettem. A rögzítéshez szükséges tartozéka hiányzott, így kreatívan kellett megoldani a felszerelését (igen, az ott egy ajtóretesz):

 

Most a Műhelyben a legsürgetőbb kihívás újra a rendrakás lesz… remélem, év elejére sikerül felszámolni a káosz nagyobbik részét.

 

Legközelebb a tető íve alá készült tárolókat mutatom majd meg! 🙂

 

Ha lemaradtál az előző részekről, akkor itt végigolvashatod a Műhely eddigi történetét.

 



átalakítás

Szólj hozzá!


Kapcsolódó blogbejegyzéseink

A Műhely – Lőn világosság (2)

2015. 10. 13.

Nagy munkák zárultak le a Műhely környékén az elmúlt két hétben: tetőépítés, falbontás… Megtapasztaltuk azt is, létfontosságúak-e a tetőcserepek egy háromnapos esőben. (Nem.) Ezzel a zajos munkák nagy részét (de még nem egészét) magunk mögött tudhatjuk!

Tovább >

A Műhely: a kezdetek (1)

2015. 09. 25.

Van, akinek az ősz mufurc, lehangoló időszak: a nyári napsugarak bánatos búcsúztatása, a nyirkos, undok és sötét hónapok eljövetele. Van, aki az újrakezdés lehetőségét látja ebben az évszakban: hűvös fejjel, új lendülettel lát neki a feladatoknak. – Én most egy kicsit vagyok mind a kettő: szomorkásan veszem tudomásul, hogy lassan vége a teraszon festegetős időszaknak… és nagy-nagy boldogsággal tervezgetem az immár négy fallal bíró bútorfestő műhelyünket!

Tovább >

A Műhely – Padló-dilemma (5)

2016. 11. 04.

A Műhelyben eredetileg arra gondoltam, hogy meghagyom a betonaljzatot nyers formájában, így egyszerre spóroljuk meg a további burkolat költségét, illetve kapunk egy egyedi és vagány padlózatot. Nos, ez nem jött be.

Tovább >

padlófestés

2016. 12. 07.

Elkészült a hajópadló a Műhelyben, jupijééé! Hihetetlenül örülünk! 🙂 A padlófestés és -olajozás rejtelmeiről olvashatsz ebben a bejegyzésben.

Tovább >