

Ez a történet úgy kezdődött, hogy az apósomnak szüksége volt egy olyan komódra, ami nem túlságosan mély, de meglehetősen széles, ráadásul pedig reeengeteg tárolóhelyet rejt.
Ez a történet úgy kezdődött, hogy az apósomnak szüksége volt egy olyan komódra, ami nem túlságosan mély, de meglehetősen széles, ráadásul pedig reeengeteg tárolóhelyet rejt.
…én pedig bizony el sem kezdtem bogarászni a bútoráruházak kínálatát: tudtam, hogy házilag éppen elég frappánsan meg fogjuk oldani ezt a dolgot.
No de hogyan lesz egy ilyen problémafelvetésből bútor? – A cikkben végigviszlek a „dizájn” folyamatán, azaz szépen sorban kitárgyaljuk, hogy milyen döntések voltak szükségesek a komód elkészítéséhez.
A helyiségben elhelyezhető bútor méretaránya lényegében a 60-as évek sideboard-jainak felel meg: ezek a komódok kifejezetten szélesek, de meglehetősen alacsonyak. A méretük ellenére az összhatásuk azért nem robosztus, mert a vonalvezetésük egyszerű… a légies összhatás hangsúlyozásához pedig általában nyurga bútorlábak is hozzájárulnak.
Az eddig kivitelezett 6 IKEA-hack után már biztosan sejted, hogy a RAST-komódot szuppper rajtkockának tartom a kreatív kalandozásokhoz.
Az apósomnál ráadásul 2 darab ilyen bútor szélessége (~120 cm) éppen tökéletesen passzol a nappaliban lévő ablak alá. Így hát 2 darab RAST-komód összeolvasztásával alakítottuk ki a sideboard-ot.
A konyhában egy vagány csempe a fókuszpont, ezért arra gondoltam, hogy a komódon is ezt a motívumot viszem tovább.
A minta kialakításához csak egy tekercs maszkolószalag kellett.
A tér java fehér-szürke, ezért főleg a komód feladata lesz az, hogy színnel töltse meg a helyiséget. Ha már a forma „MCM ihletésű modern” lett, akkor ennek megfelelően választottam a színeket is: a paletta leghangsúlyosabb árnyalata az Olíva, mert ez trendszín volt a 60-as években…
…az okkerzöld mellett pedig az Esőfelhő, a Füst és a Hóvirág kifejezetten izgalmasan mutat.
Az egyetlen foltban feltűnő Palakék oldja a geometrikus minta merevségét.
A színek legeslegteltebb tónusait szerettem volna előcsalogatni, ezért a tejfesték lezárásához olajokat választottam. – A komód tetején tungolajat használtam 4 rétegben (mert így a legnagyobb igénybevételnek kitett felületen teljesen vízálló felületet tudtam kialakítani) a bútor egyéb részeire pedig kenderolajat vittem fel 2 rétegben (mert így ezen a hatalmas felületen is úgy tudtam haladni, mint a villám).
A RAST hatalmas fiókjainak kell a 2 kihúzó, ezért a komódon összesen 12 bútorgombra van szükség. Ez bizony sok! A sideboard-ra ezért olyan darabokat kellett szereznem, amik nem vonják el túlságosan a figyelmet a mintáról.
Ez a szimpla üveggomb lett a befutó:
A bútorfestésben szerintem az egyik legélvezetesebb szakasz az, amikor megszületik a koncepció: ezzel a leírással erre a folyamatra igyekeztem egy kicsit rávilágítani. – Így a legközelebbi bútorfestésed során már könnyebben átlátod majd, hogy milyen elemekkel érdemes tervezned a megfelelő összképhez.
A legeslegelső IKEA-hack workshop szuper élmény volt, így aztán gyorsan kigondoltam ám a folytatást! – A workshop kettes számú verziója többek között a STENCILEZÉS rejtelmeit tárja majd fel…
Tovább >Talán meglepően hangzik, de szerintem egy unalmas darabnál kevés inspirálóbb dolog akad a bútorfestés területén! 😀 – Ha egy bútordarabnak önmagában nincsen semmilyen stílusa, akkor ezt Te magad szabadon alakíthatod ki! Hát van-e ennél izgalmasabb elfoglaltság?!
Tovább >Ígértem, hogy az IKEA-hack-kihívás harmadik állomását is megmutatom: íme! 🙂 – Ha a decoupage-technikáról a kb. 15 évvel ezelőtti szalvétamánia jut az eszedbe, akkor érdemes új szemmel rácsodálkoznod a papírral való díszítés sokszínű lehetőségeire… Hidd el: ez a technika a legegyszerűbb módszerekkel is elképesztően látványos eredményt képes nyújtani!
Tovább >Ombre-technika, azaz színátmenetes festés: ennél az átalakításnál ez az egyetlen dekorációs módszer felel a lehengerlő végeredményért.
Tovább >
Szólj hozzá!