

A tejfestéket nem csak egy-két évig, hanem akármeddig tárolhatod! A minőség megőrzéséhez arra kell csak odafigyelned, hogy a festékpor légmentesen legyen zárva.
A tejfestéket nem csak egy-két évig, hanem akármeddig tárolhatod! A minőség megőrzéséhez arra kell csak odafigyelned, hogy a festékpor légmentesen legyen zárva.
A tejfestékpor két fő alkotóeleme a tejfehérje és a mész: ezek csak víz jelenlétében lépnek reakcióba egymással. – Így hát fontos, hogy a már felbontott csomag a levegőben lévő párával is minél kevésbé érintkezzen, tehát a tejfestékpor tárolásához zárd azt le légmentesen.
Minden csomag tejfesték mellé küldünk Neked egy légmentesen lezárható tasakot, amiben a festékport visszacsomagolhatod az eredeti zacskójába. – Így később is könnyen megkülönböztetheted a színeket egymástól.
A hagyományos recepthez hűen az Azúr Bagoly Tejfesték nem tartalmaz sem tartósítószert, sem állományjavítót, ezért a folyékony tejfesték 1-2 hétig tárolható csak.
A legjobb eredményt a frissen kikevert tejfesték adja, ezért igyekezz akkora adagot mixelni, amennyit a nap folyamán előreláthatólag fel fogsz használni.
Ha festés közben 20 percnél hosszabb időre állni hagyod a tejfestéket, akkor fedd le!
Ha a festés végén maradna felesleg, akkor ezt légmentesen lezárva (pl. befőttesüvegben, alufóliával lefedve stb.) tedd a hűtőbe. A festéknek jobb az eltarthatósága, ha kicsit hígabb, ezért keverj egy kevés vizet hozzá, mielőtt elrakod.
Amikor pár nap múltán előveszed, akkor valószínűleg kicsit másképp néz majd ki a festék, mint amikor elraktad (leülepedhet, besűrűsödhet)… de semmi pánik: keverd át alaposan, majd – szükség esetén – adj hozzá egy kis vizet!
>>> Ez is érdekelhet: VIDEÓ: útmutató a tejfesték kikeveréséhez…
Ha még csak most ismerkedsz a tejfestékkel, akkor talán kissé idegenkedsz a festékkutyulástól… pedig nincs mitől tartani! Ha valaha kevertél már egy pohár kakaót vagy egy bögre instant kávét, akkor ez is ugyanúgy menni fog! A videóban megnézheted, hogy valóban milyen egyszerű ez a művelet.
Tovább >Ha még csak messziről csodálod a tejfesték színeit, akkor talán nehezen igazodsz el a pirosak-kékek-zöldek rengetegében… Ezért hát igyekszem most megmutatni azt, hogy miként érdemes válogatni a palettán.
Tovább >A tejfesték nem-porózus felületen (pl. lakkozott/politúrozott/festett/laminált stb. bútoron) az Extra-Bond hozzáadása nélkül patinás felületet hoz létre.
Ha a tejfesték nem tud beszívódni az anyag szerkezetébe, akkor száradás után véletlenszerűen felpattogzik. – Lehet, hogy meglepően hangzik, de ez a tejfesték egyik legkedveltebb tulajdonsága! Ez a jelenség az elöregedett festékrétegre emlékeztető felületet alakít ki, ami semmilyen más bútorfestékkel nem érhető el (…kivéve akkor, ha van türelmed várni körülbelül 80-100 évet, hehe).
Tovább >A gyerekszoba berendezése azért sem könnyű feladat, mert az apróság(ok) növekedésével a bútorok funkciója, jellege, mérete párévente változik: nehéz és költséges a folyton cserélődő darabokat ízlésesen összehangolni. – Ha ecsetet ragadsz, akkor egy új bútor árának töredékéből is képes leszel praktikusat, szépet, tartósat alkotni.
Tovább >
Szólj hozzá!