

A bútorfelújítás szinte minden lépésénél kulcsszerepet kap a CSISZOLÓPAPÍR. — De mégis hogyan válaszd ki az éppen megfelelőt?
A bútorfelújítás szinte minden lépésénél kulcsszerepet kap a CSISZOLÓPAPÍR. — De mégis hogyan válaszd ki az éppen megfelelőt?
A csiszolópapírok világában egyáltalán nem nehéz eligazodni: az ívek hátulján lévő számozás jelzi, hogy a durva-közepes-finom skálán hol helyezkedik el a kezedben lévő darab.
Minél nagyobb a papír hátulján lévő szám, annál finomabb csiszolópapírral van dolgod.
(A 80 alatti számozású csiszolópapírokat jellemzően famegmunkálás során, a 400 feletti számozású csiszolópapírokat pedig általában polírozáshoz használják.)
A webáruházban szerettük volna megkönnyíteni a választásod, ezért a bútorfelújítás mindegyik lépéséhez egyetlen csiszolópapírt találsz csak: a régi festék/lakk eltávolításához a 100-as erősségű papírt, a festés előtti érdesítéshez a 150-es szemcsenagyságú papírt, a festék elsimításához pedig a 280-as finomságú papírt. — Ezek passzolnak a leginkább a régi bútorok felújításához és ezek a legideálisabbak a tejfesték használatához is.
A csiszolópapírok beszerzésekor az volt a célunk, hogy az átlagos darabok árfekvésében prémium minőségű terméket kínáljunk Neked az Azúr Bagoly webáruházban, ezért választottuk a Klingspor szuper csiszolópapírjait (és közülük is a kifejezetten strapabíró fajtát). Az alumínium-oxid-borítás sajátossága, hogy csiszolás közben folyamatosan új vágófelületek képződnek rajta, ami növeli a csiszolópapír élettartamát.
A bútorfestés nem igényel drága eszközöket, így hamar felszerelkezhetsz a szükséges cuccokkal. A legtöbb dolog az áruházakban (vagy az interneten) kapható. A munka közben elég bosszantó, ha egy-egy dolog beszerzéséhez kényszerszünetet kell rögtönöznöd… szóval az a jó, ha már a tervezgetéskor pontosan tudod, hogy mi kell majd a feladathoz.
Tovább >
Ha itt-ott olvasgatsz a bútorfestésről, akkor előfordulhat, hogy találkozol egy-egy olyan kifejezéssel, amiről fogalmad sincs, hogy mit jelenthet. – Ugye, hogy így van? (Ja, én is jártam ebben a cipőben, amikor a kezdetekkor csak döbbenten pislogtam néhány szófordulat után.)
Ez a szakszótár végre feloszlatja a ködöt!
Tovább >Tudod-e, hogy a bútorfestéskor milyen sorrendben csinálhatod meg a leghatékonyabban az egyes lépéseket? Tudod-e, hogy egy-egy munkafázis milyen egyéb szempontoktól függ?
Tovább >A lakkozás az egyik legelterjedtebb módszer a felületvédelem kialakításához (nem véletlenül), így érdemes átolvasnod ezt a néhány tippet ahhoz, hogy eredményesen használhasd a lakk-kínálat teljes arzenálját.
Tovább >
Szólj hozzá!