A Daddy Van’s Méhviasz Antikoláshoz finomítatlan méhviaszból és karnaubaviaszból készül, természetes színezék hozzáadásával. Más nincs is benne! 🙂
Próbáld ki a bútorfestés befejező műveleteként, és…
CSODÁLD AZ EREDMÉNYT!
- Különböző hatásokat érhetsz el a fehér viasz használatával: alkalmazhatod csak egyes részletek hangsúlyozására, de akár az egész felület textúrálására is. A felvitt mennyiségtől függően a fátyolosan világosítottól a “white washed” hatásig rengetegféleképpen alakíthatod bútorod megjelenését.
- Nemcsak bútoron, de gyerekjátékon, sőt a konyhapulton is használhatod, legyen az nyers- vagy festett fa!
- Nem tartalmaz petróleumszármazékot, oldószert, sem mesterséges illatanyagot. Minden részében bőr- és környezetbarát!
- Állaga körülbelül vajszilárdságú, így felvitele hihetetlenül egyszerű!
A dekor-viaszok használatától kezdetben sokan tartanak – nem csoda, kell egy kis merészség, hogy egy frissen festett darabra sötét viaszt kenj! 🙂 Pedig amilyen radikálisnak tűnik elsőre, olyan rugalmas, és utólag is könnyen javítható ez az eljárás! – Nem hiába ez az egyik legnépszerűbb antikolási módszer.
ÍGY ANTIKOLJ VIASSZAL:
- A színezett viaszok felvitele előtt érdemes színtelen viasszal kezelni a festett felületet (erről lásd az itt leírtakat). Sokkal erősebb lesz a sötét viasz hatása, ha közvetlenül a felületre kened.
- A dekor-viaszt vékonyan vidd fel a faragott minták réseibe, vagy a felület kisebb-nagyobb egyenetlenségeire – ezt a legkönnyebb ecsettel megtenni. Töröld le a felesleget egy tiszta ruhával. (Oszd fel a felületet körülbelül tenyérnyi részekre, ne próbáld az egészet egyszerre viaszolni.)
- Ha javítani szeretnél, színtelen viasszal „leradírozhatod” a sötét viaszt.
- Több rétegben is használhatod.
- Száradás után nagyon finom acélgyapottal átdörzsölheted az antikolt részeket, ez elvesz egy kicsit a sötét viasz „éléből”.
- A színezett viaszokra fokozottan igaz: célszerű takarékosan felvinni – kezdd inkább kevesebbel, és alkalmazz több réteget, ha szükségesnek látod!
- Polírozhatod is a felületet a felvitelt követően, ha magasfényű darabot szeretnél. Ehhez előbb hagyd kb. 5 percig száradni a viaszt.
- Ha sérülne a felület, csak csiszold át, és viaszold újra. 🙂
A színes viaszokat használhatod fa- vagy festett felületek sötétítésére, színének árnyalására is; ekkor egyenletesen dolgozd el a viaszt a felület minden részén. A lazúrozáshoz hasonló, de természetesebb hatású, rusztikusabb felületet kapsz eredményül.
Ez a viasz is víztaszítóvá teszi a vele kezelt felületeket.
A tégely 170 g viaszt tartalmaz.
A termék biztonsági adatlapja itt érhető el.