A Műhely – létrapolc (9)

Ági, 2017. 01. 20.

“Lányom, alkotó ember körül mindig kupleráj van.” – mondotta egyszer apukám, amikor a munkaasztalán lévő káoszt kritizáltam… úgy éreztem, ez az őszintén kicsúszott félmondat végre rólam is leveszi a “rendetlen kislány” bélyeget, és áthelyez a kreatív elmék sokkal magasztosabb kasztjába.

Így hát azóta is lelkesen idézgetem ezt a gyönyszemet, ha valaki esetleg a munkakörülményeimre merészelne megjegyzést tenni. 🙂 Elképesztő gyorsasággal tudok felfordulást teremteni magam körül, ha valamin elmélyülten dolgozom, ez a helyzet.

Ezt a jelenséget valamelyest kordában tartandó született a LÉTRAPOLC a Műhely fényképezősarkába.

 

A polc szerkezetét a férjem sajátkezűleg építette az elhadovált-elmutogatott terveim alapján:

 

…ezután nekem már könnyű dolgom volt! Nagyon-nagyon szeretek tejfestékkel nyersfát festeni, mert hihetetlenül könnyedén lehet szuper végeredményhez jutni! A tejfesték nyersfafelületen nem igényel semmilyen előkészítést (a portörlésen kívül, persze), egy-két rétegben tökételetes fedést ad, mégis láttatni hagyja a fa textúráját.  A festéshez kevesebb, mint egy pint felét (kb. 2 dl festéket) használtam el (a polcok alját is lefestettem egy rétegben); ennyi festékporra volt csak szükségem:

 

A polcon már egy réteg Ében is nagyon erős fedést adott:

 

…de a tökéletes eredmény kedvéért végül felvittem egy második réteget is. A felületzáráskor a tungolaj csodaszépen elmélyítette a fekete árnyalatot:

 

>>> Ez is érdekelhet: Kezeletlen Fa Festése Lépésről Lépésre – A bútorfestés során az egyik legszerencsésebb helyzet az, amikor kezeletlen felületen dolgozhatsz… ilyenkor is érdemes ugyanakkor néhány specifikus lépéssel tisztában lenned: ez a bejegyzés összefoglalja a tudnivalókat.

 

A bútor felülete tökéletesen sima és bársonyos tapintású…

 

…imádom, ahogy a fa erezete festés után is látható marad a tejfesték alatt:

 

A polcnak a díszkivilágítás is jól áll! 🙂

 

Az Ében szín pedig csodaszépen kiemel minden árnyalatot, ezért gyakorlatilag bármi látványosan mutat a polcra pakolva… íme, néhány részletfotó:

 

 

 

 

 

A végleges helye a kisablak melletti sarokban lesz a Műhelyben:

 

…a mosdósarok szomszédságában:

 

 

Ha lemaradtál az előző részekről, akkor itt végigolvashatod a Műhely eddigi történetét.

 



átalakítás sajátgyártásúak

Szólj hozzá!


Kapcsolódó blogbejegyzéseink

A Műhely – Lőn világosság (2)

2015. 10. 13.

Nagy munkák zárultak le a Műhely környékén az elmúlt két hétben: tetőépítés, falbontás… Megtapasztaltuk azt is, létfontosságúak-e a tetőcserepek egy háromnapos esőben. (Nem.) Ezzel a zajos munkák nagy részét (de még nem egészét) magunk mögött tudhatjuk!

Tovább >

A Szekrény az Előszobánkban

2020. 04. 02.

Az előszoba berendezéséhez kellett egy tárolószekrény… mégpedig olyan, ami jól rendszerezhető, de nem foglal túl nagy helyet (mert az előszoba nálunk valójában csak egy sarok).

Tovább >

A Műhely – műhelyasztal (8)

2016. 12. 16.

A Műhelybe már rééégóta kieszeltem, hogy egy igazi, öreg, viseltes műhelyasztalt szeretnék munkaállomásnak. Ezt a satupadot több hónapnyi keresgélés után a Jófogáson vadásztam le. A vicc az volt a sztoriban, hogy az eladó “újszerű”-ként hirdette, én pedig éppen a leharcolt, tökéletlen, mesemondós fafiókjai miatt szerettem bele, az újszerű állapotú darabok nem is hoztak lázba. Így valószínűleg mindketten úgy éreztük, ezzel az adásvétellel megcsináltuk az évszázad üzletét. 😀

Tovább >

Alkotóműhely – a mosdósarok

2017. 12. 15.

Mosdósarok DIY-módra: az Alkotóműhelyben a mosdószekrény, a bútorfestés, sőt még a “csempe” is sajátkezűleg készült.

Tovább >